JAK POWSTAJE PROJEKT?

 

ANALIZA POTRZEB:


Celem Pracowni jest stworzenie aranżacji zgodnej z wizją i oczekiwaniem Klienta. Ważna jest strona estetyczna, jak i funkcjonalna pomieszczeń. Każdy Projekt zaczyna się od rozmowy, tak aby poznać Państwa potrzeby. W trakcie rozmowy omawiana jest zarówno funkcjonalność wnętrza, czyli sposób wykorzystania danych pomieszczeń, ulubione kolory i materiały, preferowany styl, a także codzienne rytuały, sposoby spędzania wolnego czasu w domu. Na rozmowie  jest możliwość obejrzenia prezentacji  przygotowanej przeze mnie tj. wizualizacji i zdjęć wnętrz w różnych stylach, w celu sprecyzowania co się Państwu podoba. Podczas badania potrzeb możemy wspólnie stworzyć Moodboard, czyli tablicę inspiracji, na której umieszczane są ulubione kolory tkaniny, lampy, fotele i wszystko to, co może oddać pewien klimat dotyczący wnętrza, które tworzymy. Chodzi  o zbiór inspiracji, który pomoże w stworzeniu "IDEALNEGO WNĘTRZA".

 

INWENTARYZACJA:

 

Pracownia wykonuje inwentaryzację, by mieć dokładny obraz projektowanych pomieszczeń.

 

UKŁAD FUNKCJONALNY:

 

Przygotowywane są 3 propozycje układu funkcjonalnego pomieszczeń, zgodnie z wymaganiami Klienta. Jest to istotny element, gdyż na tym etapie uzgadniane są ewentualne zmiany dotyczące ścian działowych, ich burzenia i/lub budowania nowych.

 

KONCEPCJA PROJEKTOWA:

 

Po zatwierdzeniu przez Klienta układu funkcjonalnego, przechodzi się do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja taka przedstawiana jest na wizualizacjach. Przedstawiam w nich wizję pomieszczenia, ale również w razie potrzeby projektowane są różnorodne meble pod zabudowę, w tym stoły, ławy, biurka, za wyjątkiem mebli tapicerowanych. Dzięki takiemu spersonalizowanemu podejściu, każde wnętrze jest niezwykłe i wyjątkowe!

Na końcu procesu, przygotowywana jest dokumentacja techniczna, tj. rzuty i widoki ścian (tam gdzie występują meble pod zabudowę). Ponadto istnieje możliwość zaprojektowania i rozplanowania przyłączy elektrycznych, i wodnokanalizacyjnych.

 

POMOC W ZAKUPACH:

 

W cenę projektu wliczona jest 2 godzinna wizyta w sklepach i pomoc przy wyborze produktów.

 

PONADTO PRACOWNIA OFERUJE:

 

- DYSPOZYCYJNOŚĆ PROJEKTANTA w trakcie tworzenia Projektu, poprzez e-mail i telefon, w godzinach pracy Pracowni, tj. od 9 do 19 w dni robocze oraz od 10 do 14 w soboty. 

-  dodatkową usługę NADZORU AUTORSKIEGO, czyli wizyty na budowie i sprawdzenie zgodności Projektu z jego realizacją oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów wynikających z możliwych błędów wykonawców.

- PRZEJĘCIE CIĘŻARU REALIZACJI Projektu, czyli dodatkowo przejęcie wszystkich zakupów produktowych, wybór ekipy remontowej oraz bieżącą kontrolę pracy wykonawców. Usługa taka kończy się w momencie oddania kluczy do gotowego mieszkania/domu.

design by IHPweb 2017